Připojení plynu

Zařídíme za vás připojení plynoměru – bez zbytečného papírování, pochůzek a starostí. Všechno vyřešíme rychle, profesionálně a online.

Kontaktujte nás!

Jak připojení plynoměru probíhá a co všechno budeme potřebovat

Ke kompletnímu a rychlému napojení plynu budeme potřebovat následující dokumenty:

  • Smlouvu o připojení k distribuční soustavě. Žádost o připojení by pro vás měla zajistit instalační nebo developerská společnost. Podat ji však můžete i sami, nebo to za vás uděláme my. S místním provozovatelem distribuční sítě (Gasnet, EG.D nebo Pražská plynárenská) pak podepíšete smlouvu o připojení a uhradíte poplatek.
  • Zprávu o tlakové zkoušce. Tu vám vydá firma, která plynové zařízení vybudovala. V dokumentu potvrdí, že nedochází k únikům plynu a provoz je bezpečný.
  • Podepsanou smlouvu s námi jako vaším novým dodavatelem.

Po zaslání těchto dokumentů vás budeme kontaktovat a doladíme případné poslední drobnosti. Následně přichystáme smlouvu k elektronickému podpisu. Jako váš nový dodavatel za vás požádáme o montáž plynoměru a vystavíme rozpis záloh podle odhadovaných spotřeb.

Jak dlouho trvá připojení plynoměru

Termín instalace plynoměru navrhne přímo distribuční společnost. Připojení plynu můžete čekat zpravidla za 5 až 10 dnů od předání potřebných dokumentů.

Kde podat žádost o připojení?

  • Pro distribuční území Gasnet je možné podat žádost ZDE.
  • Pro distribuční území EG.D je možné podat žádost ZDE.
  • Pro distribuční území Pražské Plynárenské je možné podat žádost ZDE.

Volejte Po–Pá 8:00–16:00

728 167 727

Případně vám rádi zavoláme – stačí vyplnit kontaktní formulář.