Připojení elektřiny

Vyhněte zbytečnému papírování, pochůzkám, ale i starostem. Připojení elektroměru zajistíme za vás. Rychle, profesionálně, online.

Kontaktujte nás!

Jak připojení elektroměru probíhá a co všechno budeme potřebovat

Ke kompletnímu a rychlému připojení elektřiny budeme potřebovat následující dokumenty:

  • Smlouvu o připojení k distribuční soustavě. Žádost o připojení by pro vás měla zajistit elektroinstalační nebo developerská společnost. Podat ji však můžete i sami, nebo to za vás uděláme my. S místním provozovatelem distribuční sítě (EG.D, ČEZ nebo PRE) pak podepíšete smlouvu o připojení, uhradíte poplatek podle velikosti jističe a případně splníte další smluvní podmínky.
  • Revizní zprávu, kterou vám vystaví elektrikář po kontrole elektroinstalace.
  • Podepsanou smlouvu s námi jako vaším novým dodavatelem.

Po zaslání těchto dokumentů vás budeme kontaktovat a doladíme případné poslední drobnosti. Následně přichystáme smlouvu k elektronickému podpisu. Jako váš nový dodavatel za vás požádáme o montáž elektroměru a vystavíme rozpis záloh podle odhadovaných spotřeb.

Jak dlouho trvá připojení elektřiny

Termín instalace elektroměru navrhne přímo distribuční společnost. Pokud máte smlouvu o smlouvě budoucí, proběhne připojení elektřiny zpravidla do dvou až tří týdnů od žádosti. S uzavřenou smlouvou o připojení a revizní zprávou je doba zásadně kratší, připojení elektroměru zvládneme zajistit i za 5 dnů. V takovém případě totiž řešíme méně kroků a můžeme se plně soustředit na co nejbližší termín montáže.

Kolik stojí připojení elektroměru?

U jednofázového připojení vynásobte počet ampér hlavního jističe částkou 200 Kč, zjistíte tak přesnou cenu připojení. U třífázového připojení pak vynásobte počet ampér hlavního jističe částkou 500 Kč. O výši poplatku rozhoduje Energetický regulační úřad, platbu uhradíte provozovateli distribuční soustavy.

Kde podat žádost o připojení?

  • Pro distribuční území EG.D je možné podat žádost ZDE.
  • Pro distribuční území ČEZ je možné podat žádost ZDE.
  • Pro distribuční území PRE je možné podat žádost ZDE.

Volejte Po–Pá 8:00–16:00

728 167 727

Případně vám rádi zavoláme – stačí vyplnit kontaktní formulář.