Vážení klienti,

přímé dodávky elektrické energie a zemního plynu byly důvodu ochrany klientů ukončeny.

V tuto chvíli se opět věnujeme pořádání Energetických soutěží, které jsme v roce 2013 vymysleli. Aby naše činnost mohla být skutečně nezávislá, je naše služba placena zákazníky. Cena poradenství, včetně právního servisu je 121 Kč měsícně popř. 1210 Kč ročně více www.energetickasoutez.cz.

Děkuji za dosavadní důvěru.
Ondřej Doležal

 

„Rozeslali jste svým zákazníkům SMS, v níž jim doporučujete od vás odejít. Proč?

Doporučujeme jim okamžitě přejít na fixované produkty, které dnes nabízí jen velké společnosti. Trend bude spíše fixované produkty nenabízet. Proto je nevyšší čas si na zimní sezonu ceny zafixovat, protože dnešní cena elektřiny na spotovém trhu (burza, kde se energie prodávají za aktuální cenu – pozn. red.) přesahuje 22 tisíc korun za jednu MWh.
V zimě se ale může stát, že bude stát klidně přes 40 tisíc, to znamená, že lidé, kteří vytápí elektřinou, ji nebudou schopni platit. Meziroční nárůst ceny elektřiny je oproti minulému roku téměř 15krát vyšší, s výhledem, že přesáhne ještě letos až 30násobek.
Naše nákupy komodity se bohužel protahují a osobně si netroufnu s osudy svých klientů jakkoliv hazar­dovat. Proto jim doporučujeme cenu okamžitě zafixovat. Zároveň klientům umožňujeme odejít bez sankcí, aby měli fixované produkty platné co nejdříve.  

 
Vaše společnost na krátkodobém trhu nikdy neobchodovala, co se stalo?

Ano, tento způsob nákupů pro konečné zákazníky jsme vždy kritizovali. Bohužel elektrická energie ani zemní plyn nejde uskladnit jako televize.
Jednoho krásného dne jsme dostali zprávu, že námi nakoupenou elektřinu a plyn nám protistrana nedodá. Z toho důvodu jsme museli přejit na tento rizikový způsob nákupu. Ještě před pár dny to vypadalo, že komoditu opět nakoupíme na celé roky dopředu. Jednání se však protáhla a zároveň se burza s energiemi v posledních dnech doslova zbláznila, proto ta SMS. Je to nejrychlejší předání informace klientům.„

Jihlavské listy 30.8.2022

 

 

 

Volejte Po–Pá 8:00–16:00

728 167 727

Případně vám rádi zavoláme – stačí vyplnit kontaktní formulář.