Důležitá novela energetického zákona není ve prospěch zákazníků

Důležitá novela energetického zákona není ve prospěch zákazníků

Věděli jste, že se ve Sněmovně aktuálně projednává legislativní norma, která se dotýká života každého z nás? Jde o novelu energetického zákona. Jedním z jejích hlavních cílů je zvýšit ochranu zákazníků před nekalými praktikami tvz. „energošmejdů”.

Jsme na vaší straně - Ondřej, Míša, Verča a Ondra

Tento záměr jednoznačně schvalujeme, podle nás ale navržené znění zákona nechrání zákazníky dostatečně. Proto usilovně komunikujeme s politiky a bojujeme za to, aby se do novely dostaly i další důležité změny, které zůstaly opomenuty. Týkají se například sankcí nebo termínů ukončení smluv.

Chceme do novely energetického zákona prosadit důležitá ustanovení na ochranu zákazníků.

Podívejte se na video, kde popisujeme, jaké má novela energetického zákona mezery a jak jich budou energošmejdi zneužívat.

V navazujícím videu si řekneme, jaké "zlepšující" návrhy poslanci předložili a jaký budou mít reálný dopad. Kdo otevírá dvířka energošmejdům a kdo by rád něco změnil k lepšímu?

Myslíte si stejně jako my, že by na světě bylo lépe bez zbytečných sankcí a naschválů ze strany dodavatelů energií? Sdílejte naše video, oslovte svého poslance či senátora a pomozte nám úpravy zákona prosadit. Děkujeme!

Volejte Po–Pá 8:00–16:00

728 167 727

Případně vám rádi zavoláme – stačí vyplnit kontaktní formulář.